I kërkuar në Itali, arrestohet 43-vjeçari në kërkim ndërkombëtar
Shërbimet policore të Komisariatit Kurbin, pas informacioneve të marra në rrugë operative dhe një pune të mirë organizuar, në bashkëpunim me Interpol Tirana ,arrestuan me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallurkërkim ndërkombëtar Fred Gjonaj, 43 vjeç, banues në Kurbin

Ky shtetas ishte i shpallurkërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata në Forli / Itali, në Prill 2005, e ka dënuar me 11 vite e 3 muaj burgim , për veprat penale”Organizatë kriminale”, “Vjedhje me armë” dhe “Plagosje” parashikuar nga Kodi Penal Italian.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për veprime të mëtejshme. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2019, ora 17:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori