I kërkojnë dorëheqjen, reagon Gjiknuri e habit me përgjigjen
Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka komentuar kërkesën e opozitës për të dhënë dorëheqjen.

“Pse duhet ta bëja fakt të kryer, duke qenë se jam përfaqësues i një partie politike, dhe ai është një komision bipartizan”, tha ai.

“Nuk e kanë kusht, ky është sebep. Problemi i vërtetë i tyre është se ata nuk njohin Parlamentin dhe Komisionin e Reformës Zgjedhore. Dhe unë thashë “nëse unë qenkam sebepi, jam gati të largohem.

Por jo që unë të sakrifikohem për një interes të Partisë Demokratike, duke thënë “oreksi vjen duke ngrënë, të iki ky, të iki ai, të iki Rama”-tha Gjiknuri./albeu.com/
Shtuar më 25/10/2019, ora 17:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori