I intubuar prej ditësh, një tjetër mësues në Elbasan humb betejë me COVID-19
COVID-19 i ka marrë jetën një tjetër mësuesi në qytetin e Elbasanit.

Mësohet se viktima është mësuesi 55-vjeçar Spiro Panariti.

Ai ishte infektuar prej disa ditësh dhe ishte shtruar në spitalin COVID 2, ku ndodhej në intubim.

Për këtë humbje ka reaguar edhe drejtoresha e DAR Elbasan, Anila Cota, e cila shprehet se dora e tij do jetë prezente në çdo cep të shkollës ku ai ka shprehur ndjesitë e tij për çdo aspekt të edukimit!

Reagimi i plotë i Cotas:

Ndahet nga jeta mesuesi Spiro Panariti!

55 vjecari duararte qe prej 20 vitesh punonte si mesues i edukimit figurativ ne shkollen ” Luigj Gurakuqi ” Elbasan do te mbetet gjate ne memorien e nxenesve, kolegeve dhe tere komunitetit per fjalet e tij te embla, per talentin dhe perkushtimin e tij!

Dora e tij do jete prezente ne cdo cep te shkolles ku ai ka shprehur ndjesite e tij per cdo aspekt te edukimit!

Mesues Spiron do ta kujtojme si njeriu fjalepak e puneshume qe gezonte respektin e te gjitheve!

Lamtumire piktori yne, mesuesi yne, shoku yne i mire!
Shtuar më 23/12/2020, ora 20:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori