I fundosur nën dëborë, shpëtohet roja i bujtinave në qafën e Thorës (VIDEO)
Për shkak të reshjeve të dendura të dëborës në orët e fundit, shumë bujtina turistike në zona të thella të Shqipërisë, janë zhytyr plotësisht në bardhësi .

Ditën e sotme është shpëtuar nga ajo bukuri vrastare roja i bujtinaveQafën e Thores në Shkodër, ku një borë e dendur kishte fundosur gjithçka nën peshën e saj.

Prefektura e Shkodrës, me ndihmën e Policisë, Rojeve Mjedisore dhe banorëve të zonës ka shkuar tek bujtina e varrosur nën dëborën e trashë dhe duke gërmuarr kanë arritur ta shpëtojnë rojen.

Shtuar më 27/01/2021, ora 10:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori