I ftohti ekstrem që ka përfshirë Shqipërinë transmetohet dhe në CNN (VIDEO)
Temperaturat ekstreme dhe acari kanë përfshirë Evropën Lindore dhe Ballkanin javët e fundit.

Ndërkohë që temperatura ekstreme rekord janë regjistruar edhe në Shqipëri duke bërë që edhe rrjeti "CNN" të sjellë si shembull acarin që përfshiu Librazhdin së fundmi.

Gjatë pasqyrimit të motit prezantuesja sjell Shqipërinë si shembull i një vendi që u përfshi nga i ftohti i pazakontë dhe tregon një foto nga Librazhdi ku uji i ngrirë dhe ka krijuar forma të çuditshme nëpër pemë.

Moderatora përmend gjithashtu se si pasojë e të ftohtit ekstrem në Shqipëri kanë ngrirë dhe më pas plasur edhe tubat. /albeu.com/
Shtuar më 16/01/2017, ora 19:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori