Ky është i dyshuari për vrasjen e Nard Polisë
Së fundmi është mësuar identiteti i autorit të dyshuar për ekzekutimin e Ferdinand Polias në Shkodër.

Bëhet fjalë për shtetasin 27-vjecar Kristjan Sulaj.

Sulaj, me mbiemër të ndryshuar është vëllai i 20-vjeçarit Alfred Martini, prej personave tre të arrestuar për ngjarjen në fjalë.

Ndërkohë mësohet se emri i autorit të dyshuar ka dalë nga të arrestuarit, ku vëllezërit Gilberto dhe Kleandro Toma kanë rrëfyer se autori i dyshuar i ngjarjes, 27-vjeçari Sulaj u kishte marrë makinën ditën e vrasjes dhe më pas ishte larguar.

Sipas policisë dyshimet paraprake janë për një koflikt që kishte patur viktima dhe autori por ky verisin nuk është zyrtar. /albeu.com/
Shtuar më 27/03/2019, ora 13:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori