I dënuar për grabitjet e bujshme të blindave, vëllai i Muratajt bën kërkesën e papritur
Aleksandër Murataj, vëllai i Admir Muratajt, personit që mbeti i vrarë në grabitjen e Rinasit, kërkon ndarjen e çështjes nga pjesa tjetër e grupit të dënuar ne Shkallë të Parë për grabitjr te disa blindave me armë.

Ne Apel janë zhvilluar rreth 90 seanca që kanë dështuar njëra pas tjetrës, për arsye procedurale, e herë për mungesë avokatësh.

Kërkesa e Aleksandër Muratajt është bërë në Gjykatë me argumentin se në 4 vite paraburgim është i vetmi që paraqitet për gjykim, duke kërkuar gjykim më të shpejt.

Murataj është dënuar me 16 vite burg në Shkallën e Parë, ndërsa Apeli nuk ka arritur të mbyll shqyrtimin dhe procesi është zvarritur, prej 3 vitesh.

Shtuar më 26/01/2021, ora 16:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori