I burgosuri denoncon oficerin: Më mori lekët e luajti bixhoz
Një i dënuar në Burgun e Burrelit, Klajdi Kurti ka denoncuar publikisht dhe zyrtarisht një gardian të burgut të quajtur Albert Patushi se i ka marrë 2.5 mln lekë dhe nuk ja ka kthyer.

Sipas të dënuarit, Patushi, i cili ushtron detyrën e specialist trupe në këtë burg u ka marrë para dhe të dënuarve të tjerë, pasi i përdor në lloto dhe skedina.

Pjesë nga denoncimi:

Një specilasit që punon në burgun e Burrelit Albert patushi, më ka mashtruar duke më marrë 2-3 herë lekë, ja kam marrë dhe me inçizim, ja kam dhënë lekët dhe nuk m’i kthen lekët, ka tre muaj që më mbanë me gënjeshtra, shkruan Fax web.

Sa është shumë që ju ka marr?

Shuma që më ka marrë shkon 2 milonë e 860 mijë lekë.

I kishit në burg këto lekë?

Unë punoj me punime artistike këtu në burg dhe nxjerr lekët dhe ai ka një çun sëmur dhe më tha mua që më duhen lekë për këtë problem. Ai i kishte marr lekët dhe i kishte luajtur bixhoz.

Jeni ankuar për këtë gjë?

Unë jam ankuar edhe tek Drejtori i Përgjithshëm edhe tek SHKB-ja, i kam çuar inçizimet edhe tek drejorti I burgut dhe nuk po më jep asnjë zgjidhje, kam tre muaj .

Keni bërë një denoncim zyrtarë?

Kam bërë, por nuk është marr askush me këtë punë.

E morën denoncimin, thanë do merremi ne më këtë punë dhe ka një një muaij e gjysmë që nuk më kanë kthyer përgjigje.

Sipas të dënuarit punonjësi u ka marrë lekë rreth 10 vetave, duke bërë të njëjtën gjë. /albeu.com/Shtuar më 06/07/2018, ora 16:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori