I akuzuar për lidhje me botën e krimit, Vangjush Dako rizgjidhet anëtar i Asamblesë
ditën e tretë të Kongresit 3 ditor të zhvilluar nga Partia Socialiste, janë zhvilluar edhe zgjedhjet për Asamblenë e partisë.

Por çuditërisht, në krye është rizgjedhur ish Kryebashkiaku socialist i Durrësit, Vangjush Dako. Një emër mjaft i përfolur në media kohëve të fundit.

Ndërkohë që pjesëmarrja ishte 85.3% dhe votuan gjithsej 1242">1242 delegatë. Vihet re një rritje e përfaqësimit të të vajzave dhe grave në Asamble.

Ashtu në fakt siç kishte kërkuar edhe vetë kryeministri Rama ditën e djeshme gjatë fjalës së tij në Kongres.

Shtuar më 01/03/2020, ora 15:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori