Hyseni: GJND rikonfirmoi pavaresine e Kosoves
Albeu.com
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, ka deklaruar para pak momentesh nga Haga, se Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë tashmë e rikonfirmoi pavarësinë e Kosovës.Sipas tij, Prishtina dhe Beogradi do të diskutojnë disa dy vende fqinje.

“Pas këtij vendimi Kosova do të bisedojë me Serbinë si dy shtete fqinje. Pavarësia e Kosovës u konfirmoi tashmë sot Gjykata Ndërkombëtare me këtë vendim të marrë”, u shpreh Hyseni para pak çastesh direkt nga Haga.
Shtuar më 22/07/2010, ora 15:07
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori