Humbi gjyshërit nga tërmeti, 6-vjeçarja prek me fjalët: Ata janë në qiell
"I kam parë 100 herë po unë i dua këtu..."

Kryeministri Edi Rama ka vizituar familjen Greku, e cila është strehur në banesën e saj të re. Gjatë vizitës në banesën e tyre, Rama është përqëndruar shumicën e kohës tek vajza e vogël e familjes, e cila i tregoi çfarë kishte ndjerë kur kishte marrë vesh lajmin.

Me pafajsinë e moshës, 6-vjeçarja tha se ishte tronditur kur mori vesh çfarë kishte ndodhur dhe se i donte gjyshërit pranë saj.

PJESË NGA BISEDA:

Vajza: Unë u trondita shumë kur mora vesh për tërmetin. Për nënën dhe gjyshin që nuk i kam më.

I ati: Si të ka thënë babi ty?

Vajza: Janë lart në qiell. I mban Zoti. Po unë i dua këtu


Rama: Do vijnë në ëndërr

Vajza: I kam parë 100 herë po unë i dua këtu.
Shtuar më 10/12/2019, ora 19:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori