HOROSKOPI/ Puna dhe dashuria, çfarë kanë rezervuar yjet për sot
DASHI
Duke patur parasysh stinën mund t’i kushtoni vetes një udhëtim si fillim pushimesh. Do t’ju bënte mirë të zgjidhni edhe aspektet e paqarta të raportit me partnerin tuaj. Jupiteri do t’ju ndihmojë në çështjet financiare.

DEMI
Marsi në kundërshtim me shenjën tuaj mund të shtojë paqartësira dhe probleme të vogëla në familje. Fatmirësisht Mërkuri vazhdon t’ju dhurojë mbështetjen e tij në sferën profesionale.

BINJAKËT
Urani në shenjë detyron të lindurit në javën e parë të qershorit të zgjidhin disa çështje me bashkëpunëtorët apo kolegët e tyre. Dashuria dhe financat nuk kanë qenë kurrë kaq në rritje.

GAFORRJA
Duke parë lëvizjet e planetëve, mund të gjendeni përpara disa keqkuptimesh në punë, ose mes miqsh dhe të njohurish. Në dashuri mërzia alternohet me posesivitetin: mos u tregoni tepër impulsiv.

LUANI
Planet në favorin tuaj do të jenë Jupiteri dhe Saturni. Këto planete premtojnë lindjen e disa raporteve të rëndësishme për realizimin e qëllimeve tuaja si në sferën profesionale dhe në atë afektive.

VIRGJËRESHA
Kujdes, të mos mbeteni prapa në impenjimet tuaja. Megjithatë Mërkuri mund t’ju sjellë lajme të gëzueshme në punë. Financat dhe dashuria tani nuk venë shumë mirë, por së shpejti gjërat do të ndryshojnë.

PESHORJA
Yjet që sot premtojnë një periudhë tepër pozitive si në punë edhe në marrëdhëniet ndërpersonale. Vetëm se sot do ta keni të vështirë në orët e para, pasi nuk do të ingranoheni kollaj.

AKREPI
Parashikohen zhvillime interesante në drejtim të punës. Mundësi të mira për të përmirësuar raportet ndërpersonale. Jeta juaj sentimentale premton momente të këndshme në mbrëmje.

SHIGJETARI
Nga ana profesionale jeni në qendër të vëmendjes dhe kjo ka tërhequr vëmendjen e atyre që kanë shumë në dorë të bëjnë për ju. Aferdita pozitive në shenjë “gudulis” jo pak erosin tuaj.

BRICJAPI
Pritet një ditë jo edhe aq pozitive nga ana profesionale, por do të jetë shumë më krijuese nga ana sentimentale, sidomos në raportet me partnerin. Kujdes nga të papriturat që mund t’ju dalin.

UJORI
Me Hënën në kundërshtim do të ndjeni përreth një nervozizëm dhe moskënaqësi, por asgjë nga këto nuk do të arrijë të vërë në rrezik programet tuaja të ditës dhe projektet e ardhshme.

PESHQIT
Hëna tek Demi sponsorizon në një farë mënyre këtë ditë. Ecën për mrekulli ana afektive dhe një ftesë e papritur do t’ju hapë rrugën për t’u futur në një ambient interesant kulturor.
Shtuar më 30/12/2020, ora 08:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori