Horoskopi 4 korrik 2019
Dashi – Sot ju keni vendosur të ndryshoni gjërat rreth jush. Ju jeni gati për të bërë ndryshime radikale në jetën tuaj. Ju mendoni se jeni pothuajse të pacenueshëm, se asgjë nuk mund t'ju rezistojë. Ju do të shkoni përtej kufijve tuaj edhe nëse kjo do të thotë që mund të harroni miqtë tuaj për pak kohë.

Demi – Ju mund të arrini kontakt me disa nga të afërmit tuaj. Ndonjëherë disa prej tyre përfitojnë nga mirësia jote. Dita mund të jetë stresuese dhe mund të jeni nervozë. Mundohuni të përdorni ditën në avantazhin tuaj dhe të riktheni rregull në jetën tuaj.

Binjakët – Ana juaj bamirëse po venitet. Ju jeni mësuar të mendoni për të tjerët para se të mendoni për veten tuaj, por sot, gjërat po ndryshojnë. Në të vërtetë, ju magjepsni ata përreth jush. Ju keni gjetur një liri të re. Duket se jeni çliruar nga vetja “i/e vjetër”.

Gaforrja – A keni menduar ndonjëherë se si ndiheni të jeni “të gjithëdijshëm”? Epo, sot ju jeni gati të keni këtë përvojë. Ju do të keni energji për të shkëlqyer kudo. Njerëzit do të vijnë tek ju dhe të kërkojnë këshillat tuaja. Ju do të gjeni lehtësisht zgjidhje për problemet e tyre.

Luani – Sot mund t’ju ofrohet një mundësi interesante për të treguar pasuritë tuaja në një mjedis profesional. Njerëzit do të impresionohen nga personaliteti juaj dhe mund t'ju ofrojnë një punë të re ose mund t’ju vijë një propozim biznesi emocionues. Ju nuk do të jeni në gjendje të refuzoni propozimin dhe do të ndiheni plotësisht të lirë dhe të kënaqur.

Virgjeresha – Sot ju mund të bëni disa gjëra që kënaqin zemrën tuaj. Si fëmijë, ju ishit të frikësuar për rolin që duhej të luanit në shoqëri. Ju jeni shumë të shqetësuar për të tjerët. Sot ndoshta do të pyesni veten nëse duhet të përfshiheni dhe të merrni vendime në interes të përgjithshëm.

Peshorja – Ju mund të ndiheni sikur jeta juaj është e mbushur me njerëz jointeresantë. Ju mendoni se janë të gjithë njësoj dhe përshtaten në mënyrë të përsosur brenda një shoqërie konservatore. Ju nuk dëshironi të jeni si ata dhe preferoni të takoni individë të pazakonshëm, njerëz që ndryshojnë nga turma. Ata nuk janë shumë larg. Ju vetëm duhet të bëni një përpjekje për ti kërkuar ato.

Akrepi – Ju mund të mendoni se jeni personi më inteligjent në botë. Jeni transformuar në një artist i cili është në gjendje të ketë ide të mëdha. Mos harroni se gjenitë mendojnë gjithmonë gjëra të mëdha. Sot ju jeni një prej tyre. Idetë e tua mund të ndihmojnë të tjerët.

Shigjetari – Të gjithë e dinë se jeni shumë të fortë. Ju keni pasur gjithmonë një natyrë aktive. Ju keni mundësinë të kapërceni të gjitha pengesat dhe të thithni të gjithë energjinë që vjen në ndihmën tuaj. Duket se sot forca juaj mund të përforcohet nga disa njerëz që takoni ose nga grupi i miqve tuaj.

Bricjapi – Jeta familjare do t'ju japë shumë punë sot. Disa nga të afërmit tuaj mund të shprehin një dëshirë për pavarësi dhe disa madje mund të përpiqen të rebelohen. Nëse ju nuk doni të humbisni qetësinë tuaj, duhet të përpiqeni të rrini një hap larg nga të gjitha eksitimet. Nuk duhet të jetë shumë e vështirë për ju që të keni sukses.

Ujori – Ju nuk jeni personi i cili dëshiron të ketë një jetë të zakonshme. Ju nuk keni frikë nga të panjohurit. Ju pëlqen të njihni kultura të reja. Ndonjëherë ndiheni të gatshëm për të ndryshuar gjithë jetën tuaj. Me kënaqësinë tuaj të madhe, sot ndoshta do të përjetoni ngjarje të pazakonshme që mund të çojnë jetën tuaj në drejtime të reja.

Peshqit – Ju nuk duhet të qëndroni vetëm sot. Njëherë e një kohë ju duhet të kaloni vetëm pak kohë për të menduar për jetën tuaj, për të ëndërruar dhe për të kërkuar gjëra më të mira. Por sot ju mund të takoni dikë që do t'ju cojë vende ku nuk jeni mësuar të shkoni. Mundohuni të qëndroni në dispozicion në mënyrë që ta shfrytëzoni këtë mundësi.
Shtuar më 03/07/2019, ora 23:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori