Horoskopi 18 gusht 2019
DASHI

Ju mund të mos ndiheni në humor për të luftuar sot. Nëse dikush ju sfidon, gjeni rrugën tuaj për të dalë prej saj. Ju ndoshta do të jeni në gjendje të fitoni çdo betejë me fjalët tuaja. Provoni arsyetimin e ndjeshëm në vend të luftimit të hapur. Dëgjoni me kujdes shqetësimet e palës kundërshtare dhe bëni lëvizjen tuaj në përputhje me rrethanat. Ky nuk është një konkurs. Është një bisedë mes miqve.

DEMI

Krenohuni me instinktet tuaja ushqyese. Shpëtoni një zog të dëmtuar ose futuni në një grup bisedash. Bëni diçka për të ndihmuar në shpëtimin e balenave. Merrni një rol më aktiv në ruajtjen e planetit. Mos lejoni që axhendat politike të njerëzve të tjerë të ndërpresin rrugën e qëllimit tuaj të vërtetë.

BINJAKËT

Dicka ose dikush mund t'ju nxisë të bëni një lëvizje të madhe. Sigurohuni që ta bëni në drejtimin e duhur. Mos harroni se forca qëndron tek numri. Për të pushtuar, njerëzit duhet të jenë të bashkuar. Celësi është të pranojmë dallimet e njëri-tjetrit dhe të punojmë së bashku për çështje më të mëdha që na prekin të gjithëve.

GAFORRJA

Egoja juaj është e fortë sot, dhe ju keni një vullnet të fortë. Kjo është një kohë e mirë për të vënë në zbatim planin tuaj për dominimin e botës. Sigurohuni që ti kanalizoni emocionet tuaja të fuqishme në veprime pozitive. Krijoni në vend që të shkatërroni. Energjia që nuk përdoret në mënyrë pozitive do të përfundojë duke u shfaqur si aksident ose armiqësi ndaj njerëzve që nuk e meritojnë atë.

LUANI

Përqendroni fuqinë tuaj në shtëpiake dhe familjare. Sa më shumë të bëni për shtëpinë tuaj, aq më shumë të tjerët do të frymëzohen që t’ju ndihmojnë. Ju mund ta keni të vështirë të lidheni me njerëz të caktuar, kështu që do të ishte më mirë t'i jepni vetes ca kohë qetësi.

VIRGJERESHA

Mos u habitni nëse emocionet ndizen mes jush dhe dikujt afër një niveli profesional ose shoqëror. Cështja mund të jetë e vështirë të zgjidhet tani. Njerëzit ndihen mjaft të ndjeshëm. Nëse dëgjojnë diçka që nuk ju pëlqen, veçanërisht një mendim që mund të duket shumë kritik, ka mundësi të largohen. Bëni mirë të kurseni disa mendime.

PESHORJA

Njerëzit mund të vijnë me forcë drejt jush, por ju do të jeni aty për ti takuar me një kundërshtim po aq të fuqishëm, Peshorja. Problemi është, personi që ju kundërshton po flet për “mollë” dhe ju po flisni për “portokalle”. Dilni nga paketa juaj për një minutë dhe dëgjoni çështjen e vërtetë. Mos u merrni me keqkuptime.

AKREPI

Nëse diçka nuk ka kuptim për ju, pyesni për të. Jini të fortë dhe të sigurt. Mos lejoni që të tjerët të përfitojnë nga personaliteti juaj i ndjeshëm. Tendenca juaj e përgjithshme është të jepni më shumë nga sa merrni, por kjo mund t’ju bëjë të ndiheni të varfër. Ky është fundi i këtij cikli. Jini të vetëdijshëm se si shpërndani energjinë tuaj. Bëni diçka për veten tuaj.

SHIGJETARI

Mundohuni të kontrolloni zemërimin tua. Njerëzit mund të jenë pak më të ndjeshëm se zakonisht. Ju mund ta përdorni natyrën tuaj të fuqishme në mënyra pozitive duke e kthyer energjinë tuaj brenda për të pushtuar “demonët”.

BRICJAPI

Është koha për të qenë më agresivë në lidhje me nevojat tuaja. Mendoni sikur zemra juaj është një muskul i fuqishëm që ka nevojë për një stërvitje të vështirë. Do të dëshironi të rrethoheni me njerëz pozitivë që besojnë tek ju dhe mbështesin përpjekjet tuaja. Bëni kohë për stërvitje dhe meditim. Sillni më shumë ekuilibër dhe harmoni në jetën tuaj.

UJORI

Ju jeni sot në sediljen e nxehtë. Njerëz të tjerë mund t’ju vënë në qendër të vëmendjes. Kjo ndjenjë e pakëndshme mund t’ju shkaktojë në tension nëse ju reagoni shumë. Kini kujdes që të keni të gjitha faktet mbi këtë çështje para se të reagoni. E gjithë situata mund të jetë një keqkuptim i madh.

PESHQIT

Nëse ka dicka për të cilën keni nevojë të luftoni, ky është momenti që duhet ta bëni. Prej disa kohësh, ju keni bërë studime. Është koha që të veproni. Ju keni një nxitje gjallërie dhe instinkti juaj luftëtar është i fortë. Ndiheni si një vullkan i gatshëm për të dëbuar lavën e nxehtë të vluar. Besoni dhe ndiqni instinktet tuaja.

Shtuar më 17/08/2019, ora 23:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori