"Honoris Causa" per Blair
Albeu.com
"Është një nder i madh për mua që marr një titull kaq të veçantë atë të “Honoris Causa”. Kështu është shprehur ish-kryeministri britanik Tony Blair pas marrjes së çmimit nga Universiteti i Prishtinës.
“Sot 11 vjet pas sulmit Kosova përballet me sfidat e paqes dhe ndërsa ndodhem këtu jam i impresionuar jo vetëm me bujarinë e njerëzve por me krenarinë e tyre” theksoi Blair duke shtuar se ndihet krenar që nderohet me këtë titull. “Ndihem krenar dhe ndihej shpresën për ju dhe për të ardhmen tuaj dhe nëse do të kem një rol unë do të kem për nder që të angazhohem për Kosovën duke shtuar se ai beson që si ai dhe vendi i tij do të jenë përkrah qytetarëve të Kosovës në rrugën drejt së aedhmes.
Shtuar më 09/07/2010, ora 10:48
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori