Holtkemper në Korçë: Nuk e di nësë Shqipëria do e marrë statusin
Kur na ndajnë pak ditë nga dalja e progres raportit të BE për Shqipërinë, ambasadorja gjermane në vendin tonë Karola Myller Holtekemper shprehet se procedura e anëtarësimit për vendet kanidate është transparente dhe për këtë nevojitet realizimi i reformve.

"Nuk e di. Do të shihet realizimi i rekomandimeve në Shqipëri, por ky nuk është fundi. Raporti i hartuar do të studiohet nga komisioni i Parlamentit Europian, pastaj do të analizohet nga vetë Parlamenti në dhjetorin e këtij viti dhe së fundi është Parlamenti Europian ai që do të vendosë për përmbushjen e rekomandimeve të Komisionit Europian", i përgjigjet ajo pyetjes nëse Shqipëria do ta marrë statusin ne tetor ajo. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2012, ora 17:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori