Holanda i mbyll derën Shqipërisë, nuk pranon çeljen e negociatave
Holanda ka shprehur hapur se nuk është në interesin e qeverisë holandeze hapja e negociatave për Shqipërinë.

Lajmi është dhënë nëpërmjet ministrit të Jashtëm Stef Blok.

Block ka pohuar se Holanda nuk do të votojë pro kundrejt negociatave të shtetit shqiptar.

"Qeveria nuk është e interesuar në negociatat e pranimit midis Bashkimit Europian dhe Shqipërisë", vuri në dijeni Blok.

Përsa i përket Maqedonisë Veriore ajo e lë derën hapur.
Shtuar më 06/06/2019, ora 14:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori