Himariotët në protestë: Japim edhe jetën për pronën
Banorët e Himarës kanë dalë sërish në protesta për banesat.

Ata kanë apeluar që në orët e para të ditës që çështja e pronave të zgjidhet sa më parë.

Nën një zë, banorët kanë thënë se janë të gatshëm që të japin edhe jetën për pronën e tyre.

Vendimi i qeverisë për t'i shembur disa shtëpi si pjesë e planit rregullues, ka shkaktuar prej kohësh pakënaqësi e protesta. Ai u bë objekt debatesh të forta në Parlament mes kryeministrit Rama dhe kryetarit të PBDNJ, Vangjel Dule. /albeu.com/


Shtuar më 07/11/2016, ora 11:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori