Hidhe armën dhe dorëzohu! Reagimi i parë i autorit të masakrës pasi zbuloi se ishte i rrethuar (FOTO LAJM)

Pëlqej
Ritvan Zykaj, autori i masakrës me 8 të vdekur në Selenicë të Vlorës u ka nga policia në orët e para të ditës së sotme.

Pasi e ka lokalizuar, policia ka rrethuar vendin ku ai fshihej, pranë disa shkurreve duke i bërë thirrje që të dorëzohej.

Zykaj është dorëzuar duke mos bërë rezistencë, ndërsa nuk ka reaguar fare ndërkohë që ishte i gjakosur për shkak të zvarritjes në shkurre.

Një moment, ai i drejtohet njëri prej efektivëve të policisë duke i kërkuar ujë.


Policia kishte të dhëna se ishte i dehur, por pas kryerjes së testit nuk u gjeten sasi alkooli në gjakun e tij.

Ai u ndoq gjatë gjithë natës nga Forcat Speciale duke bërë të mundur kapjen në periferi të fshatit si edhe sekuestrimin e armës së krimit.
Shtuar më 11/08/2018, ora 10:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori