Dalin analizat: Nga se u helmuan zyrtarët që hapën zarfet me vota nga Serbia
26 zyrtatrë u helmuan si pasojë e zarfeve të ardhura nga Serbia me vota për zgjedhjen e kryeministrit në Kosovë.

Drejtoresha e Klinikës Infektive në Prishtinë, Lindira Ajazaj – Berisha, në një konferencë për media, ka thënë se rezultatet që i kanë marrë nga Instituti i Biokimisë, kanë përjashtuar mundësinë e ndonjë agjenti infektiv, shkruan Gazeta Express.

“Për momentin me këto rezultate të strishove që janë marrë, përjashtohet që bëhet fjalë për një sëmundje infektive, në të gjitha analizat laboratorike që i kemi marrë nga Instituti Biokimisë. Kurse strishot e marra, që i kemi marrë sot rezultatet, edhe ato e përjashtojnë mundësinë e ndonjë agjenti infektiv”, ka thënë ajo.

Tutje ka thënë se gjendja e pacientëve është e mirë dhe se janë duke shqyrtuar lirimin e tyre për në shtëpi.

“Ne sikur edhe dje, edhe sot në klinikën infektive gjenden 12 pacientë. Gjendja e tyre është e mirë. Kur ta shohim të arsyeshme do t’i lëshojmë për në shtëpi. Prej rezultateve që i kemi marrë, është konfirmuar që nuk ka sindromë infeksioze”, ka shtuar ajo.Shtuar më 15/10/2019, ora 14:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori