Haxhinjtë kosovar nuk kanë pësuar në rrënimin e një ndërtesë në Mekë
Albeu.com
Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, pas marrjes së lajmit se sot në Mekë të Arabisë Saudite është rrënuar një ndërtesë, me ç'rast kanë vdekur të paktën 70 haxhinj, menjëherë ka kontaktuar udhëheqësinë kosovare të haxhit dhe është interesuar për fatin e haxhilerëve.Bashkësia Islame njofton opinionin publik se të gjithë haxhinjtë tanë janë shëndosh e mirë.
Shtuar më 05/01/2006, ora 16:58
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori