Haxhinasto: Te permiresohet sa me pare reforma zgjedhore
Albeu.com
Zëvendëskryetari i LSI-së Edmond Haxhinasto ka kërkuar fillimin sa më parë të përmirësimit të reformës zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme. Në një konferencë për shtyp Haxhinasto theksoi se debati politik i muajve të fundit për problematikën ...... e zgjedhjeve të 2009-tës, duhet të marrë një drejtim të ri. “Zgjedhje të lira e të ndershme, konkurrimi i ndershëm dhe i barabartë për të gjithë, proces i pakontestuar nga partitë pjesmarrëse dhe gjithpërfshirja e tyre,garantohet vetëm me një kuadër ligjor sipas standarteve ndërkombëtare, pra me një kod zgjedhor sipas këtyre standarteve” theksoi Haxhinasto.
Shtuar më 28/02/2010, ora 18:07
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori