Haxhinasto e Muja inspektojnë punimet në autostradën Tiranë-Elbasan
Ministri i Transporteve të Shqipërisë Edmond Haxhinasto dhe ai i Kosovës Fehmi Mujota inspektuan sot ecurinë e punimeve në autostradën Tiranë-Elbasan. Haxhinasto tha se rruga do të përfundojë brenda vitit 2014.

Ministri foli edhe per paketen 60 pikeshe të sigurise kombetare ne rruge. I kenaqur per rruget ne Shqiperi, ministri Fehmi Muja tha se në Kosovë po punohet për lidhjet me korridoret 8 dhe 10 brenda vitit, megjithe situaten jo te favorshme ekonomike.


Punimet për ndërtimin e superstradës Elbasan Tiranë nisën në shkurt 2013 e pritet të përfundojnë brënda këtij viti.
Shtuar më 27/01/2014, ora 18:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori