Haxhinasto, apel për më shumë prodhime “Made in Albania”
Edmond Haxhinasto
Ministri i Ekonomisë Edmond Haxhinasto vlerëson rolin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme për zhvillimin e ekonomisë shqiptare. Duke folur në Workshopin “Si të mbështesim zhvillimin e Cluster në Shqipëri”, ministri Haxhinasto kërkoi më shumë prodhime “Made in Albania” si dhe hapjen e vendeve të punës.


Ministri konifrmoi edhe njëherë mbështetjen e qeverisë për rritjen dhe zhvillimin e SME-ve ndërsa shtoi se shërbimi ndaj konsumatorit dhe punësimi është objektivi më madhor për qeverinë shqiptare.
Shtuar më 06/12/2012, ora 10:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori