Harrojeni diellin, si pritet të jetë moti në vazhdim
Ditët me kohë të mirë e me diell duket se sa vijnë e bëhen më të rralla në stinën e vjeshtës.

Sot priten reshje të dobëtaqarqet Tiranë, Vlorë dhe Gjirokastër, ndërsaqarqet Shkodër, Durrës, Elbasan, Fier dhe Korçë reshjet priten të jenë lokalisht të dobëta. Reshjet do të jenë më të shumta pasdites se sotme.

Sa i përket temperaturave minimale dhe maksimale, ato do të variojnë: në bregdet: 13 / 22 °C; në vendet e ulëta: 12 / 24 °C ndërsa në vendet malore: 8 / 17 °C.

Ndërsa era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.

Shtuar më 06/10/2019, ora 09:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori