Haradinajt nuk i del inati me Ramën: Vuri Kosovën në vështirësi të mëdha!
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Ora News ka komentuar dhe raportin e tij me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën.

Ai tha ka në këtë raport ka mbajtur qëndrime të drejta në mbrojtjeinteresit nacional mbarë shqiptar dhe në mbrojtjeinteresitKosovës.

Ramush Haradinaj: Mua s’më ka ardhur mirë që e kemi pasur një marrëdhënie kështu të prishur mes nesh për shkak se kam jashtëzakonisht shumë respekt për të gjithë bashkëkombësit e mi shqiptar kudo që janë në krejt botën.

Vërtet kemi kaluar në situata të vështira me Kryeministrin Rama dhe ende nuk kemi arritur për ta rikthyer komunikimin, unë kam qenë i detyruar të mbaj qëndrime të drejta në mbrojtjeinteresit nacional mbarë shqiptar por dhe në mbrojtjeinteresitKosovës sepse Kosova është Shqipëri.

Dëshira ime nuk është që unë të kem rol në zhvillimet e brendshme në Shqipëri, se nuk është detyra ime por e vërteta është që ne kemi hasur në vështirësi të madhe për shkak të qëndrimeve dhe interesave që ka pasur Kosova me Kryeministrin Rama
Shtuar më 05/12/2020, ora 20:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori