Haradinaj: Mungesa e planit burim i krizes
Albeu.com
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj sërish kritikoi liderët institucionalë për mosveprim dhe pasivitet, duke thënë se çelësi i suksesit për pjesën veriore të vendit është vendosja e pikave doganore dhe funksionimi i sistemit të gjyqësisë.
Haradinaj kritikoi sot liderët institucionalë se janë të paaftë të udhëheqin me institucionet e Kosovës. Ai këto deklarata i bëri pas prezantimit të kandidatëve të AAK-së për kryetar të disa komunave të vendit.

Haradinaj tha se burimi i krizës për veriun e vendit është mungesa e një plani se si të zgjidhet problemi i veriut. (rtk)
Shtuar më 29/08/2009, ora 23:40
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori