Haradinaj: Lugina e Presheves, mes Prishtines e Beogradit
Albeu.com
Lugina e Preshevës ka mbetur peng i mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës, thanë të shtunën në Prishtinë përfaqësues të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, gjatë takimit me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.
Përmirësimi i raporteve mes Prishtinës e Beogradit është i nevojshëm për të parë ndryshime pozitive në Luginën e Preshevës, thanë të shtunën në Prishtinë, Riza Halimi dhe Jonuz Musliu, përfaqësues të shqiptarëve të Luginës së Preshevës.
Shtuar më 19/04/2010, ora 00:46
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori