Haradinaj dhe Meta shkojnë për ngushëllime te familja e Shefqet Zymberajt
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bashkë me presidentin shqiptar Ilir Meta kanë vizituar sot familjen Zymberi në Gjilan për ngushëllime me rastin e vdekjes së profesorit Shefqet Zymberit.

Haradinaj përmes një statusi në Facebook tha se ai ishte një atdhedashës aktiv për çështjen kombëtare, njofton Klan Kosova.

“Vizitë ngushëlluese familjes Zymberi nga Gjilani, me rastin e vdekjes së Shefqet Zymberit, profesorit të nderuar, që kishte guximin intelektual të vepronte në çfarëdo rrethane. Shefqet Zymberi, i takonte gjeneratës së të burgosurve politikë të viteve të ‘60-ta dhe u angazhua bashkë me shumë të tjerë, në avancimin e të drejtave të shqiptarëve të shtypur në ish Jugosllavi”.

“Një atdhedashës i pashoq, gjithmonë aktiv në çështjen kombëtare. Ngushëllime të sinqerta, familjes dhe miqve të Shefqetit!”.
Shtuar më 04/12/2019, ora 16:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori