Ishulli i Sazanit hapet për publikun?! (FOTO-LAJM)

Në bordin e anijes franceze Tara u nenshkrua dje marreveshja midis Conservatorit Litoral Francez dhe Agjensise Kombetare te Bregdetit e cila do sjelle nje bashkepunim te ndersjellte per mbrojtjen e vijes bregdetare.

Bashkepunimi me Litoralin Francez perfshin edhe nje projekt te perbashket per hapjen e ishullit te Sazanit per publikun dhe krijimin e tij me nje status Park Kombetar.

Lajmi bëhet i ditur nga Auron Tare i cili njofton në profilin e tij në Facebook nisjen drejtë Sazanit me anijen Butrinti. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2014, ora 11:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori