Halimi: Opozita kërkon të dukatizojë Shqipërinë
“Ju keni si opsion të vetëm dukatizimit të Shqipërisë, por harroheni. Ju keni si opsion bojkotin ndaj integrimitvendit prandaj duhet ti kërkoni falje shqiptarëve”. Kështu u shpreh në seancën parlamentare deputeti i Partisë Demokratike Eduard Halimi që ju përgjigj akuzave të Partisë Socialiste.

Halimi theksoi se opozita ka si opsion të vetëm bojkotin ndaj integrimitvendit. Ai u bëri thirrje deputetëve socialist të dalin dhe të tregojnë që janë pro integrimitvendit, pro reformave të zhvillimit duke bashkëpunuar dhe duke miratuar ligje që shqiptarët ka kuptojnë që opozita po punon në të mirë të vendit.
Shtuar më 18/11/2010, ora 12:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori