Halimi: Në disa raste përmbaruesit privatë shkelin ligjin
Eduart Halimi
Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi në një takim me përmbaruesit privatë deklaroi se ka pasur raste të shkeljes së ligjit nga përmbaruesit private të cilat janë në verifikim dhe do të ndëshkohen. Ndërkohë që ka kërkuar ndalimin e sulmeve nga politika dhe opozita.


"Sistemi i drejtësisë nuk konsolidohet kur opozita dhe deputetët në kor shajnë gjyqtarët pas humbjes së proceseve personale", tha Halimi. Gjithsej në vend janë 53 përmbarues privatë. /albeu.com/
Shtuar më 02/03/2012, ora 13:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori