Hajdutën vjedhin sërish kalanë e Lezhës
Mungesa e rojes ka bërë që Kalaja e Lezhes të vidhet sërish. Këtë radhë janë vjedhur ndriçuesit tokesore dhe prozhektoret. Dhe pse ka patur disa vjedhje rradhazi, te denoncuara nga perfaqesuesit e Drejtorise se monumunteve te kultures ne Lezhe, ende nuk ka nje autor te arrestuar.

Aktualisht kjo kala ndodhet ne erresire te plote. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2014, ora 14:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori