Hahn jep shpresë: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë brenda afatit
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Në një intervistë për Radio Evropa e Lirë, Hahn deklaroi se reformadejtësi e Shqipëri duhet të shpërblehet dhe se po punohet fort për të marrë dritën jeshile për të nisur përgatitjen përfundimtare të negociatave. /albeu.com/

Shtuar më 15/05/2019, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori