Hagë: Arrin kërkesa serbe për Kosovën
Albeu.com
Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë ka bërë të ditur të premten se ka pranuar kërkesën e Asamblesë së Përgjithshme për të dhënë mendimin mbi ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës.Gjykata tha se do të hartojë një listët të shteteve dhe organizatave, që do të mund t'i japin gjykatësve informacione relevante. Pas kësaj do të caktohet koha e dëshmive dhe e dëgjimeve publike.

Gjykata është trupi më i lartë juridik i OKB-së. Mendimet e saj nuk janë obligative. (REL)
Shtuar më 11/10/2008, ora 05:01
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori