Gruevski tek Leterme, Cervenkovski tek Fule
Albeu.com
Beteja politike midis dy forcave më të mëdha politike, VMRO-DPMNE dhe LSDM po zhvillohet edhe në planin e politikës së jashtme. Teksa kryeministri dhe kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot pritet të takohet ...... në Bruksel me kryeministrin belg në dorëheqje, Iv Leterme, vendi i të cilit po kryeson me Bashkimin Evropian, kryetari i LSDM-së, Branko Cërvenkovski do të takohet në Strasburg me evrokomisionerin për zgjerim të BE-së, Shtefan Fule.
Shtuar më 06/07/2010, ora 12:02
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori