Gruevski: Do te zgjidhet ceshtja e emrit
Albeu.com
Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka folur mbi zhvillimet politike në vend, çështjen e emrit, bojkotin e PDSH-së dhe kërkesat e nxënësve shqiptarë. Duke iu referuar çështjes së emrit, Gruevski tha se bisedimet për emrin janë proces i vazhdueshëm. "Bisedimet me Greqinë për emrin me ndërmjetësimin e Metju Nimicit janë proces i vazhdueshëm, dialog i vazhdueshëm në të cilin ne marrim pjesë, japin kontribut dhe shpresojmë se do të gjenden forca dhe mënyra që të arrihet deri te ndonjë zgjidhje", tha Gruevski.
Shtuar më 20/08/2009, ora 20:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori