Gruaja grabitet me dhunë në rrugë, i marrin 300 euro dhe 100 mijë lekë
Pëlqej
Një grua rreth moshës 55 vjeçare është grabitur sot me dhunë në mes të ditës pranë shkollës “Harry Fultz” në Tiranë. Vetë gruaja, e ka rrëfyer e tronditur ngjarjen e pazakontë, teksa një person rreth të 40-ve, e ka ndaluar në rrugë, duke i kërkuar t’i thyejë disa para, me pretendimin se kishte marrë një gjobë.

Sipas deshmise se gruas, grabitësi fillimisht e kishte ftuar ta shoqëronte për në spital por më pas e kishte goditur me bërryl dhe i ka marrë portofolin që e kishte nxjerrë për t’i thyer lekët. Ajo tregon se ka bërë rezistencë, por pa mundur të mbajë portofolin ku kishte 300 euro dhe 100 të vjetra. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2014, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori