Grida Duma i përvishet analistit: Provoje e do ta shikosh!
Një debat i nxehtë është zhvilluar mes Grida Dumës dhe analistit Frrok Cupit, pas "JO" së Merkel për hapjen e negociatave.

Opozita hedh akuza ndaj qeverisë si shkaktare kryesore për refuzimin që BE-ja bëri.

Debati nisi kur Duma tha se kjo “Jo” është një shuplakë për Ramën.

Duma: 0 tolerancë me fyerjen e inteligjencës së shqiptarëve.
Çupi: Është e turpshme kjo që thoni.
Duma: 0 tolerancë.
Çupi: Do mbani përgjegjësi për këtë që thoni.
Duma: Po do mbajmë ne përgjegjësi. Kjo ishte shuplakë për Ramën. Po i thërras logjikës. Ti thua se Evropa nuk qenka demokratike që institucionet e Evropës nuk qenkan votuar. Ti flet me metafora. Ju nuk e mbroni dot Ramën. Ti flet me metafora. Ju nuk e mbroni dot Ramën. Tentoni për ti hedhë errësirë shqiptarëve.
Çupi: Unë e thashë këtë. Pyet kë të duash. Institucionet nuk janë të votuara.
Duma: Ti thua se Evropa kërkon këtë në burg. Kush je ti që vendos kë kërkon në burg Evropa.
Çupi: Ty do të të thoja vetëm një fjalë, por këtu nuk po ta them.
Duma: Provoje edhe do e shikosh.
Shtuar më 01/12/2020, ora 22:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori