Greva, dergohet ne spital grevisti i 48-te
Albeu.com
Agim Seva nga Lushnja është grevisti i 48-të që është dërguar në spital për shkak se shëndeti i tij është rënduar. Seva ka ndërprerë grevën e urisë dhe është dërguar për mjekim pasi ka pasur dhimbje të forta në stomak.
Greva e urisë ka hyrë sot në ditën e 17-të të saj dhe gjendja shëndetësore e grevistëve vazhdon të përkeqësohet nga minuta ne minute. Grevistët thonë se nuk do ta ndërpresin deri në plotësimin e kauzës së tyre.
Shtuar më 17/05/2010, ora 10:43
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori