Greqia “noton” në flori, Shqipëria e fundit në rajon
Shqiperia pozicionohet e fundit ne listen me 100 vende te botes, për sa u perket rezervave të arit që ajo ka. Në raportin e “World Gold Council” për muajin gusht 2014, thuhet se Shqiperia posedon 1.6 tone flori, duke e renditur vendin tonë pas Haitit me rezerva prej 1.8 tone.

Keto shifra i konfimojne dhe te dhenat e marra nga Fondi Monetar Nderkombetar. Rezervat me te medha ne rajon, referuar te dhenave te publikuara per gushtin i posedon shteti grek me 112 tone.
Kosova, Mali i Zi dhe Kroacia nuk rezultojne pjese e kesaj liste. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori