Greqia kercenon serish Maqedonine rreth emrit (video)
Albeu.com
Emri Maqedoni acaron marredheniet mes Greqise dhe Maqedonise. Kryeministri grek, Kostas Karamanlis sot nga Selaniku serish ka kercenuar me veton greke.

Ai ka perseritur madje me fort deklaraten e tij te tri diteve me pare, se do te perdore veton ndaj anetersimit te Maqedonise ne NATO. “Do te ndermarr cdo veprim per ta realizuar kete”, eshte shprehur Kramanlis ne nje konference shtypi qe eshte zhvilluar me gazetaret e te gjitha mediave. Shefi i qeverise u eshte pergjigjur pyetjeve te gazetereve lidhur me zhvillimet ne vend dhe politiken e jashtme. Dalja publike e Karamalis perkon njekohesisht me shpalosjen e platformes se tij politike per zgjedhjet e parakoshme te pergjithshme qe do te mbahen ne 16 shtator. News24
Shtuar më 09/09/2007, ora 16:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori