Greqia kërcenon Shqipërinë: Po shkelni të drejtat e minoritetit!
Greqia ka reaguar pas protestave të banorëve dhe miratimit të planit rregullues për Himarën.

Sipas ministrisë së Punëve të Jashtme të Greqisë, Shqipëria po shkeldrejtat e minoritetit dhe sipas saj për Tiranën nuk ka rëndësi integrimi evropian.

Shqipëria po shkeldrejtat e minoritetit. Për Tiranën s’ka rëndësi integrimi evropian”- tha zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme greke duke iu përgjigjur interesit të gazetarëve. /albeu.com/
Shtuar më 31/08/2017, ora 10:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori