Greqi, shqiptari gjendet i djegur në makinë
Një shqiptar dyshohet se i ka dhënë fund jetës brenda makinës së tij, duke u vetëdjegur në Rodos, ndërsa trupi i tij u gjet në automjet këtë mëngjes. I djegurautomjet është gjetur një shtetas shqiptar 56 vjeç, babai i një fëmije të mitur.

Burri u gjet i vdekur në makinë rreth orës 06.00 në zonën e Kaminari, midis Malona dhe Haraki. Forcat speciale nga Departamenti i Zjarrfikësve dhe oficerët e policisë nga Drejtoria e Sigurisë Rodos dhe Departamenti i Policisë Archangel nxituan për në vendngjarje.

Makina është djegur plotësisht, ndërsa shoferi që dyshohet se është vetëdjegur është identifikuar vetëm me anë të faktit se kush e ka nën pronësi makinën. Hetuesit kanë gjetur të dhëna se 56-vjeçari ishte në vështirësi financiare dhe duket se kjo është arsyeja se përse ai ka vendosur t’i japë fund jetës.

Rezultatet e plota pritet që të dalin më vonë, pas kryerjes së autopsisë.
Shtuar më 18/09/2019, ora 19:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori