Grekët u vënë fshesën shqiptarëve: Dëbohen 3427 shqiptarë
Pëlqej
Policia greke ditën e sotme ka bërë publike se sipas planit për trajtimin e emigrantëve të parregullt, për muajin maj janë dëbuar edhe 1,323 emigrantë të nacionaliteteve të ndryshme.

Si gjithmonë numri më i madh i emigrantëvekthyer janë shqiptarë.

738 persona janë shqiptarë, nga Iraku 143, Pakistani 141, Gjeorgjia 45, Algjeri 42, Turqia 38, Afganistani 24 dhe Iranin 20.

Shqiptar të dënuar në 5 muaj:

Janar-628

Shkurt-648

Mars-668

Prill-745

Maj-738

Në total në 5 muajt e parë të vitit 2018, janë kthyer 3.427 shqiptarë. /albeu.com/

Shtuar më 14/06/2018, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori