Gratë tironse bëjnë namin, shtiren si kliente dhe vjedhin minimarketin në Fier
Policia e Fierit ka kapur në flagrancë e gra të cilat tentuan të vidhnin një minimarket.

Janë arrestuar shtetaset A.M, 28 vjeçe, A.B, 41 vjeçe, Z.S, 55 vjeçe, të treja banuese në Tiranë.

Arrestimi i këtyre shtetaseve u bë pasi kanë hyë si kliente në një minimarket në lagjen “Kryengritja e Fierit” dhe kanë vjedhur 9 steka me paketa cigaresh të markave të ndryshme.

Pas njoftimit nga pronari i minimarketit, në ndjekje të tyre shkoi patrulla e policisë e cila i kapi në tentativë për t’u larguar me automjetin e tyre.

Në cilësinë e provës materiele u sekuestruan stekat e paketave dhe automjeti me të cilin tentuan të largoheshin.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim”.


Shtuar më 02/10/2019, ora 15:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori