Gramoz Ruçi kryeparlamentar, opozitës i rrjedhin dy vota
Gramoz Ruçi u zgjodh në krye në Kuvendit të Shqipërisë me 80 vota pro, 6 më shumë se numri i deputetëve socialistë në këtë legjislaturë.

Kjo do të thotë se Ruçi ka marrë vota edhe nga opozita, minimalisht dy të tilla, nëse do të merret i mirëqënë fakti se 3 deputetët e PDIU dhe Tom Doshi kanë votuar pro kandidaturës së tij.

Tashmë mbetet për t’u parë se kush ishin dy ligjvënësit opozitarë që votuan pro Ruçit, duke pasur parasysh faktin se PD dhe LSI deklaruan votën kundër. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2017, ora 19:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori