Grabitja në Rinas, policia zbarkon në këtë qytet
Policia ka nisur një aksion në qytetin e Krujës në kuadër të hetimeve për grabitjen e rreth 6 milion eurove në Rinas.

Forcat e rendit po ushtrojnë kontroll në dyqanin e shtetasit Elton Pikli si dhe në banesën e Oltion Veselit, gjithashtu i arrestuar.

Policia po ushtron kontrolle edhe në disa fshatra të Krujës dhe në fshatin Nikël të Fushë Krujës.

32 vjeçi Pikli nga Kruja, është i arrestuari i pestë për grabitjenRinas, ndërsa më herët janë arrestuar edhe shtetasit Alkond Bengasi, Renaldo Sula dhe Saimir Cela, ndërsa në kërkim është shpallur një femër, e cila besohet se i ka vënë zjarrin furgonit me të cilën u larguan grabitësit.
Shtuar më 25/04/2019, ora 19:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori