Grabitja në Rinas, ja kush është ish-polici privat që “zbuloi” autorët
Fation Xhyliu është personi qe futi ne kurth pa dashur grabitësit e bankës ne Rinas.

Fajton Xhyliu u arrestua disa dite me pare, bashke me te vëllanë e tij. Për shkak se nuk bashkepunoi me Policinë, ai u lirua, ndërsa vëllai i tij u la ne burg.

Xhyliu me pas u vu nen përgjim pas lirimit dhe lëvizjet e tij zbuluan edhe 3 autoret e tjerë.

I arrestuari rezulton se është ish-punonjës i policisë private qe u grabit ne vitin 2015. Ai dyshohet se u ka dhëne informacione grabitësve ne ate kohe per levizjen e parave.

Po kështu, Xhyliu, ditën e grabitjes se parave, javen qe shkoi, ka qene prane vendit te ngjarjes./Albeu.com/


Shtuar më 14/02/2017, ora 22:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori