Grabitja e bankës, Tahiri pas takimit me krerët e Policisë: Do japim një lajm të mirë
Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ditën e sotme mblodhi me urgjencë, drejtuesit më të lartë të policisë.

Kjo mbledhje u organizua ndërkohë që po zhvillohej operacione blic i Policisë së Shtetit për kapjen e supergrabitësve të 3.2 milionë dollarëve, rrugës për në Rinas.

Ministri i Brendshëm Tahiri zhvilloi një takim tek Policia e Tiranës me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako si dhe me drejtorin e Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj.

Mësohet se ministri Tahiri ka kërkuar informacion për operacionin dhe rezultatet e tij. Tahiri paralajmëroi se Policia e Shtetit ka lajme të mira sa i takon operacionit për kapjen e autorëve të grabitjes së blindit me para.

Ai njoftoi se do të ketë një konferencë live në orën 18:15. “Lajme te mira nga Policia e Shtetit. Na ndiq FB live ne 18.15 ;)”, citohet në mesazhin e Tahirit.

Dhjetëra forca policie marrin pjesë në operacionin që ka nisur prej paradites së sotme, me kontrolle të shumta në banesa e biznese të personave të dyshuar në zonën e Vorës dhe Prezës.

Mësohet se policia ka sekuestruar sende të ndryshme në cilësinë e provave materiale gjatë këtyre kontrolleve./albeu.com/


Shtuar më 14/02/2017, ora 17:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori